Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի նախկին համասեփականատեր Բորիս Մուրադյանը շարունակում է դատական ատյաններում կառավարության որոշումը չեղյալ հայտարարելու եւ  շարժական գույքը՝ որպես սեփականատեր, իրեն վերադարձնելու համար:
NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Մուրադյանի փաստաբան Արմինե Հակոբյանը հայտնեց, որ առայժմ ընտրել են պայքարն օրենքի շրջանակում:
«Բոլոր ատյաններում էլ գործ ունենք՝ ընդհանուր իրավասության, Վարչական վերաքննիչ, Վճռաբեկ: Այս պահին քննությունն ընթանում է: Մենք ընտրել ենք այս ճանապարհը: Եվրոպական դատարանում նույնպես հայցեր ունենք, որոնք վերաբերվում են վարկային պարտավորություններին: Պետությունն իր վարկը ստանալու համար դիմել էր դատարան եւ գործը շահել, որից հետո մարզահամերգային համալիրը բռնագանձեցին եւ հանձնեցին պաշտպանության նախարարությանը: Մենք հենց այս վճիռն ենք բողոքարկել ՄԻԵԴ-ում»,- ասաց Արմինե Հակոբյանը՝ հրաժարվելով հայցից այլ մանրամասներ հայտնել:
Նշենք, որ մինչեւ այս պահը համալիրի նախկին տնօրինությունը հրաժարվում էր որեւէ տեղեկություն տալ ՄԻԵԴ ներկայացրած հայցերի մասին:
Հիշեցնենք, որ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրը 7-րդ անգամ աճուրդի հանվելուց և գնորդ չգտնելուց հետո 2014թ.-ի օգոստոսի 21-ի Կառավարության որոշմամբ հանձնվեց Պաշտպանության նախարարությանը:

YEREVAN. - Boris Muradyan, the former co-owner of Armenia’s Karen Demirchyan Sport and Concert Complex, is struggling in the courts to invalidate the Armenian government decision and regain the property of the Complex.
Muradyan’s attorney Armine Hakobyan told Armenian News – NEWS.am that currently they are struggling in the legal framework.
“We are struggling in all judicial instances. We have also submitted a case to the European Court of Human Rights (ECHR). Loan obligations are involved in the case. The state filed a lawsuit to get loan and won the case, after which the Complex was taken away and transferred to Armenia’s Ministry of Defense. We are appealing this very decision at the ECHR,” Hakobyan said, declining to share other details of the case.
According to the decision of the Armenian government, Karen Demirchyan Sport and Concert Complex was transferred to Armenia’s Defense Ministry on 21 August 2014, after being put on auction for the 7th time and finding no purchaser.