Էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման դեմ Բաղրամյան պողոտայում բողոքի ցույցի դուրս եկած մասնակիցները հայտնվել են իրավապահների շրջափակման մեջ: Այս մասին տեղեկացնում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Ոստիկանները ոչ ոքի թույլ չեն տալիս մտնել Բաղրամյան պողոտա, սակայն, որոշ տվյալներով, Ֆրանսիայի հրապարակի կողմից մարդիկ միանում են ցուցարարներին: Բաղրամյանում բողոքի մասնակիցներից առգրավել են բարձրախոսները:
Ցուցարարների եւ ոստիկանության միջեւ «կենդանի պատ» են կազմել հասարակական գործիչներ, պատգամավորներ, շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչներ:
Ոստիկանությունը հատուկ տեխնիկա է մոտեցրել ցույցի անցկացման վայր, մեծացել է նաեւ իրավապահների թիվը: Ցանկացած պահի ոստիկանությունը կարող է մաքրել Բաղրամյան պողոտան:

Участники  протестной акции против подорожания электроэнергии, оставшиеся на проспекте Баграмяна, оказались в оцеплении сил правопорядка, передает корреспондент Новости Армении-NEWS.am.
Полицейские не пропускают никого на проспект Баграмяна, однако, по некоторым данным, со стороны площади Франции к митингующим присоединяются люди. У демонстрантов на проспекте Баграмяна в Ереване изъяли громкоговорители.
Между демонстрантами и  полицией  «живым щитом» стоят  общественные деятели, депутаты, представители шоу-бизнеса.
Полиция стянула спецтехнику к месту проведения митинга, также увеличив число сотрудников правоохранительных органов. Полиция может очистить проспект Баграмяна в Ереване в любой момент.