Ազատության հրապարակում արդեն 2-րդ օրն է՝ շարունակվում է էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման դեմ նստացույցը: NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ Ազատության հրապարակում մարդաշատ չէ:
Ավագանու «Բարեւ Երեւան» խմբակցության անդամ Դավիթ Սանասարյանն այսօր միայնակ է հացադուլ անում Ազատության հրապարակում: Նրա խոսքով`մարդկանց սակավաթիվ լինելը պայմանավորված է նրանով, որ բոլորը սպասում են հինգշաբթի օրը կայանալիք հավաքին:
«Հինգշաբթի օրը մարդիկ կարձագանքեն եւ միասին կորոշենք մեր քայլերը: Քանի որ օր է նշանակված, հինգշաբթի 19:00-ին մարդիկ կլինեն այստեղ, սա ընթացակարգային է, դրա համար մարդիկ սակավաթիվ են»,-ասաց նա:
Դավիթ Սանասարյանի խոսքով`իրենք պետք է քայլ առ քայլ հասնեն նախագահի հրաժարականին:
«Հրաժարականի պահանջը լեգիտիմ է, բայց քայլ առ քայլ հասնենք, ոչ թե ասենք Սերժ Սարգսյանի հրաժարական եւ ոչ մի բան չանենք, ես կարծում եմ, որ մենք միասին պետք է ոստիկանների հետ քայլենք առաջ, ունենանք նոր Հայաստան, որտեղ ոստիկաները լինելու են օրենքի դաշտում եւ կառավարական պաշտոններ զբաղեցնող անձինք արտոնյալներ չեն լինելու»,-ասաց նա:
Դավիթ Սանասարյանը նշեց, որ հացադուլին որոշ բլոգերներ բացասական են արձագանքել:
Նա կոչ արեց բլոգերներին իրեն ծաղրելու փոխարեն իշխանությունններին ծաղրել եւ քայլեր ձեռնարկել, ոչ թե ժամանակ ծախսել եւ իրեն քննդատեն:

YEREVAN. - It’s already the second day the sit-in against electricity tariff hike has been continuing in Yerevan’s Liberty Square. As reported by Armenian News - NEWS.am  correspondent, the square is not crowded at the moment.
Davit Sansaryan, a member of the opposition Barev Yerevan faction at Yerevan's Council of Elders, is the only one on hunger strike today in Liberty Square. According to him, the small number of people is conditioned by the fact that everyone is waiting for Thursday’s assembly.
“People will respond on Thursday and we’ll together decide on our steps. Because a day has been appointed, people will be here at 19:00, Thursday. This is procedural that’s why the number of people is small,” he said.
According to Sanasaryan, they must achieve the resignation of the president step by step.
Armenian police dispersed Monday the protestors, who had blocked Yerevan’s central Baghramyan Avenue for two weeks. The protestors later gathered in Liberty Square, from where they wanted to start a march through the city, but the police banned the march. Many of the protestors stayed overnight in Liberty Square.