Հունաստանում երեքշաբաթյա դադարից հետո, որն ստացել էր «բանկային արձակուրդներ» անվանումը, բոլոր բանկերի  բաժինները բացվել են:
Կապիտալների տեղաշարժի վերահսկողությունը շարունակվում է, այդ պատճառով մեկ օրվա ընթացքում բանկոմատներից կամ բանկային դրամարկղերից մեկ մարդը նախկինի նման կարող է կանխիկացնել 60 եվրոյից ոչ ավելի, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Այնուամանայնիվ, ինչպես պարզաբանել է Հունաստանի ազգային բանկի եւ Հունական բանկային միության նախագահ Լուկա Կացելին՝ հուլիսի 20-24-ին ներդրողների համար պարտադիր չէ կանխիկացնել 60 եվրո:  Դրա փոխարեն նրանք ուրբաթ կարող են կանխիկացնել միանգամից 300 եվրո 5 օրվա փոխարեն:

Отделения всех банков открылись в Греции после трехнедельного перерыва, получившего название «банковские каникулы».
Контроль движения капиталов сохраняется, поэтому в сутки из банкоматов или банковских касс один человек по-прежнему сможет снять не более 60 евро, передает ТАСС.
Тем не менее, как разъяснила председатель Национального банка Греции и Союза греческих банков Лука Кацели, с 20 до 24 июля вкладчикам не обязательно снимать строго по 60 евро в сутки. Вместо этого, например, в пятницу они могут снять сразу 300 евро за 5 дней.