Կառավարությունը չի փոխանցել «Նաիրիտ» գործարանի 600 աշխատակիցների աշխատավարձերը: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 4-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց գործարանի մամուլի նախկին քարտուղար Անուշ Հարությունյանը՝ նշելով, որ օգոստոսի 3-ին խոստացել էին փոխանցել մնացած 600 հոգու աշխատավարձերը:
«2400 աշխատակիցներից 600-ի աշխատավարձերն էլ չէին փոխանցել: Խոստացել էին երեկ փոխանցել, սակայն ոչ մի փոխանցում չի եղել: Մենք այսօր կսպասենք, եթե փոխանցում չեղավ, վաղը նորից կհավաքվենք Կառավարության շենքի մոտ՝ պահանջելու մեր աշխատավարձերը»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ գործարանի աշխատակիցների աշխատավարձը հատկացնում է պետությունը՝ էներգետիկայի ոլորտի պետական ընկերությունների շահույթի հաշվին: 2400 նաիրիտցիներից 1800-ն արդեն ստացել է աշխատավարձերը, մնացած 600 աշխատակցի աշխատավարձերը դեռ չեն փոխանցել:
Նաիրիտցիները բազմիցս բողոքի ակցիաներ են կազմակերպել կառավարության ու նախագահի նստավայրի մոտ՝ պահանջելով լուծում տալ իրենց խնդրին: Ձեռնարկությունը չի աշխատում 2010 թվականի ապրիլից:

YEREVAN. – The Government of Armenia has not yet transferred the due salaries of 600 employees of the Nairit chemical plant in capital city of Yerevan.
Nairit former Press Secretary Anush Harutyunyan informed about the above-said to Armenian News-NEWS.am.
“They had promised to transfer [these wages] yesterday [i.e. Monday], but there was no transfer,” said Harutyunyan. “We’ll wait today; if there is no transfer, we’ll assemble again tomorrow outside the Government Building, to demand our [overdue] salaries.”
The aforesaid wage arrears are paid by the state, and on the account of the profits of state-run energy companies.
A total of 1,800 from the 2,400 Nairit employees have already received their unpaid salaries, and the remaining 600 employees’ wages were promised to be transferred on Monday.
The plant workers have assembled outside the Government Building and the Office of the President numerous times, and demanded a solution to their salary-related problems.