«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ գրասենյակում այսօր` օգոստոսի 14-ին, ժամը 18:00-ի սահմանում,  «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ Հովսեփ Ղազարյանը ծեծի է ենթարկել «ՔԳ» ՀԿ խորհրդի նախագահ Նարեկ Սամսոնյանին, որը մարմնական վնասվածքներ է ստացել և տեղափոխվել հիվանդանոց: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ  խորհրդի նախագահի օգնական Արեգ Սարգսյանը` նշելով, որ Հովսեփ Ղազարյանը ՀԿ գրասենյակ է գնացել 7 մարդու հետ և կռիվ սկսել ՀԿ անդամների հետ:
«Նարեկը երեկ լրատվամիջոցներից մեկին հարցազրույց էր տվել և իր կարծիքը հայտնել Հայաստանի ընդդիմադիր ուժերի մասին, այդ թվում նաև «Ժառանգության»:  Երբ այդ նյութը հայտնվել էր ֆեյսբուքում, Հովսեփ Ղազարյանը Նարեկին էր գրել և պատասխան պահանջել: Նարեկը չէր ցանկացել նրա հետ դրսում հանդիպել և հրավիրել էր մեր գրասենյակ»,-պատմեց նա:
Արեգ Սարգսյանի խոսքով`  Հովսեփ Ղազարյանը «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ գրասենյակ է եկել «Ժառանգություն» կուսակցության 7 այլ անդամների հետ, սկսել է գոռգոռալ ու հարձակվել է Նարեկ Սամսոնյանի և ՀԿ այլ անդամների վրա, իրենք էլ պաշտպանվել են, սկսվել է ծեծկռտուք։
Ըստ Արեգ Սարգսյանի` Նարեկ Սամսոնյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Դեպքի առնչությամբ գործ է հարուցվել, նախաքննություն է ընթանում։

YEREVAN. - Armenia’s Heritage party administration member Hovsep Ghazaryan allegedly beat up “Civil Consciousness” (CC) NGO Council Chairman Narek Samsonyan at the NGO’s office at about 6:00 p.m. today. The latter was taken to hospital with bodily injuries, “Civil Consciousness” Chairman Assistant Areg Sargsyan told Armenian News – NEWS.am. He also said Hovsep Ghazaryan went to the NGO office with 7 people and started a fight with the NGO members.
“Narek gave an interview to one of the media outlets, expressing his opinion on Armenia’s opposition, including “Heritage” party. When the material appeared in Facebook, Hovsep Ghazaryan wrote to Narek, demanding an answer. Not wanting to meet the latter outside, Narek invited him to our office,” Sargsyan said.
According to Sargsyan, Hovsep Ghazaryan along with 7 other members came to CC NGO office and started shouting and attacking Narek Samsonyan and other NGO members, who started defending themselves.