Բրիտանական թանգարանի «Հնագույն Թուրքիա» սրահը վերանվանվել է «Անատոլիա եւ Ուրարտու»: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է Aid Armenia International հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչ Զեփյուռ Բատիկյանը, որը սրահի վերանվանման համար նախաձեռնել եւ հավաքել էր 12 հազար ստորագրություն:
«Իհարկե, ես կցանկանայի, որ այն կոչեին «Հայաստան» կամ «Հայկական լեռնաշխարհ», բայց սա առաջին քայլն էր դեպի արդարության վերականգնումը։
Շնորհակալ եմ առաջին հերթին լուսահոգի տիկին Կարինե Ղազինյանին՝ Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ դեսպանին, որն աջակցեց իմ այս նախաձեռնությանը, ինչպես նաեւ Մշակույթի նախարարին ու այն հայ եւ բրիտանացի պատմաբաններին, ովքեր ներդրում ունեցան այս գործում»,- գրել է Զեփյուռ Բատիկյանը:

The British Museum’s “Ancient Turkey” hall has been renamed “Anatolia and Urartu.”
“Aid Armenia International” NGO representative Zepyur Batikyan, who had collected 12,000 signatures in favor of renaming this gallery, informed about this on her Facebook page.
“Of course, I would prefer it to be named Armenia or Armenian Highlands, but this was the first step towards restoration of justice.
“First and foremost, I am thankful to late Mrs. Karine Ghazinyan, Ambassador of Armenia to Great Britain, who supported my initiative, as well as to the Minister of Culture, and those Armenian and British historians who had their contribution to this work,” Batikyan wrote.