«Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ավիաընկերության 51%-ի սեփականատեր եւ տնօրեն Արսեն Ավետիսյանի առողջական վիճակը լավ է:
Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԵՊԲՀ մամուլի պտասխանատու Ալեքսանդրա Հարությունյանը:
Նա նշեց, որ հիվանդի վիճակը լավ է, առաջիկա ժամերին նրան դուրս կգրեն: Արսեն Ավետիսյանը գտնվում է թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի դիմածնոտային վիրաբուժության բաժանմունքում:
Հիշեցնենք, որ Արսեն Ավետիսյանի կինն ավելի վաղ պատմել էր, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը օգոստոսի 15-ին Արսեն Ավետիսյանին հրավիրել է հանդիպման ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ակադեմիա: Հանդիպման ժամանակ Ռուբեն Հայրապետյանի թիկնապահները ծեծի են ենթարկել Արսեն Ավետիսյանին: Այնուհետեւ նրան տեղափոխել են հիվանդանոց:

Состояние владельца 51% акций авиакомпании «Air Armenia» и ее директора Арсена Аветисяна хорошее. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь Ереванского государственного медицинского университета Александра Арутюнян.
Она отметила, что состояние пациента хорошее и в ближайшие часы его выпишут. Арсен Аветисян находится в отделении челюстно-лицевой хирургии Первой клинической больницы.
Напомним, что ранее супруга избитого владельца компании «Air Armenia» Арсена Аветисяна Изабелла Мелкумян заявила, что 15 августа ее мужа избили охранники главы ФФА Рубена Айрапетяна. Избивали 7-8 человек в присутствии большого числа людей. После этого он был госпитализирован. По некоторым сведениям, причиной спора Аветисяна и Айрапетяна были финансовые вопросы.