Հուլիսի 22-ից մինչեւ օգոստոսի 20-ը ժամանակահատվածում Թուրքիայի անվտանգության ուժերի կողմից ձեռնարկված գործողությունների արդյունքում Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության (PKK) առնվազն 771 զինյալ է ոչնչացվել, հայտնում է Anadolu գործակալությունը՝ վկայակոչելով Թուրքիայի գլխավոր շտաբի, ոստիկանության ու ժանդարմեայի աղբյուրներին:
Հյուսիսային Իրաքում՝ այդ թվում Քանդիլ բնակավայրում,  օդային հարվածների հետեւանքով 430 զինյալ է ոչնչացվել: Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության ավելի քան 450 անդամ վիրավորվել է այդ խմբավորման դեմ կազմակերպված տարբեր գործողությունների ընթացքում:
Անվտանգության ուժերի աղբյուրների տեղեկություններով՝ Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության 260 զինյալ է ոչնչացվել է Թուրքիայի տարածքում եւ ավելի քան 250-ը վիրավորվել: Նաեւ հայտնում են, որ օգոստոսի 20-ին 18 մարդ է ոչնչացվել Թուրքիայի հարավ արեւելյան Շըրնաք նահանգում, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Թուրքիայի զինված ուժերը գրոհում են ԻՊ դիրքերի վրա՝ Սիրիայի հյուսիսում եւ Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության դիրքերի վրա՝ Իրաքի հյուսիսում ու Թուրքիայի հարավ-արեւելքում: Դրան ի պատասխան՝ Քուրդիստանի բանվորական կուսակցությունը հայտարարել է, որ Անկարայի հետ հաշտեցումը «իմաստազրկվել է»:

По меньшей мере, 771 повстанец из Курдской рабочей партии (КРП) был уничтожен в операциях, проводимых турецкими силами безопасности в период с 22 июля по 20 августа, сообщает турецкое агентство Anadolu со ссылкой на источники в генштабе Турции, полиции и жандармерии.
430 повстанцев были уничтожены в результате авиаударов в северном Ираке, в том числе в районе Кандиль. Более 450 членов КРП получили ранения в ходе различных операций против этой группировки.
По информации источников в силах безопасности, 260 повстанцев РПК были ликвидированы на территории Турции и более 250 получили ранения. Также сообщается, что 18 человек были уничтожены в провинции Ширнак на юго-востоке Турции 20 августа, сообщает РИА Новости.
Вооруженные силы Турции атакуют позиции ИГ на севере Сирии и КРП на севере Ирака и юго-востоке Турции. В ответ на это КРП заявила, что перемирие с Анкарой «утратило смысл».