Գյումրիում ապրիլի 18-ին մոր եւ դստեր՝ Քնար եւ Ալվարդ Շահումյանների սպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է, հանցագործությունը դեռեւս չի բացահայտվել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին ասաց Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը:
Նրա խոսքով՝ քննչական գործողություններն ընթացքի մեջ, սակայն այս պահին դեռեւս ոչ մի կասկածյալ կամ մեղադրյալ չկա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Գյումրիի Մհեր Մկրտչյան 34Ա շենքի բնակարաններից մեկում 2015թ. ապրիլի 18-ին հայտնաբերել են մոր ու աղջկա մարմինները՝ դանակահարված վիճակում: Թաղամասում տարածված տեղեկությունների համաձայն` տունը տակն ու վրա արված է եղել, ենթադրվում է, որ ավազակային հարձակում է եղել: Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը մեզ հետ զրույցում ասել էր, որ սպանված հայտնաբերված մոր եւ դստեր վրա դանակի բազմաթիվ հարվածների հետքեր կան:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 175-րդ եւ 104-րդ հոդվածների (ավազակային հարձակում եւ սպանություն) հատկանիշներով:

Расследование дела об убийстве матери и дочери в Гюмри продолжается, преступление пока не раскрыто. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщил прокурор Ширакской области Раффи Асланян.
По его словам, следственные действия продолжаются, однако на данный момент нет подозреваемых либо обвиняемых.
Как сообщалось ранее, около 22 часов 18 апреля преступник проник в дом Шаумянов. Острым предметом он нанес множественные ранения 50-летней Алвард Шаумян и ее матери 71-летней Кнарик Шаумян.
Возбуждено уголовное дело по п.1 и 8 ч.2 статьи 104 (убийство), п. 3 и 4 ч.2 статьи 175 (разбой) УК. Назначены экспертизы.