Հայաստանի տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 6-ի ժամը 08.30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Փակ են Բերդ-Ճամբարակ, Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհները եւ Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Սիսիան-Զանգեր եւ Նորատուս գյուղի ավտոճանապարհները, Դիլիջանի եւ Ոսկեպարի ոլորանները:
Արագածոտնի, Լոռու մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վայոց Ձորի մարզում, Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաք առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում եւ Արագածի տարածաշրջանում առկա է բուք:
ՀՀ տարածքում բոլոր ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՃՇՇ աշխատակիցների կողմից իրականացվում են ճանապարհների մշակման եւ մաքրման աշխատանքներ:
Ի կատարումն ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարի հրամանի՝ նախարարության բոլոր հերթապահ ստորաբաժանումները 2015 թ.-ի դեկտեմբերի 25-ից իրենց ծառայությունն իրականացնում են ուժեղացված ռեժիմով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատար ավտոմեքենաների համար, բաց՝ թեթեւ մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ անվաշղթաների կիրառաման դեպքում:

В Армении по положению на 08.30 6 января есть ряд непроходимых дорог, сообщает Министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям (МТУЧС). В частности, закрыты дороги Берд-Чамбарак, Горис-Сисиан и перевал Варденьяц.
Труднопроходимы дороги Сотк-Карвачар, Сисиан-Зангер, дороги села Норатус, серпантины Дилижана и Воскепара. На дорогах по всей территории республики местами гололед.
В городе Апаран и регионе Арагаца наблюдается метель.
МТУЧС советует водителям передвигаться по вышеназванным дорогам только в случае крайней необходимости.
По данным дорожного департамента МВД Грузии, дорога Степанцминда-Ларс закрыта для грузовых автомобилей. Проезд открыт только для легковых автомобилей при наличии цепей.