Ամերիկյան հաղորդավարուհի եւ դերասանուհի Ռոզի Օ՛Դոնելն ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի կնոջից՝ Մելանյա Թրամփից ներողություն է խնդրել նրա որդու՝ Բերոնի առողջական վիճակի մասին սոցցանցերում ոչ կոռեկտ մեկնաբանության համար: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով TMZ-ը:
«Ներողություն եմ խնդրում պատճառած ցավի համար, նման մտադրություն չունեի: Ես իսկապես ցավում եմ»,- Twitter-ում գրել է Օ՛Դոնելը:
Անցյալ շաբաթ նա Twitter-ում YouTube-ից տեսանյութի հղում էր հրապարակել՝ 10-ամյա Բերոնի մասնակցությամբ: Հաղորդավարուհին նաեւ գրել էր. «Բերոն Թրամփն աուտիզմո՞վ է տառապում»:
Հայտնի հաղորդավարուհու գրառումն արագորեն տարածվել էր սոցցանցերում եւ 10-ամյա տղայի առողջական վիճակի մասին քննարկումների ու մեկնաբանությունների առիթ դարձել:
Ի պատասխան՝ Մելանյա Թրամփը փաստաբան է վարձել, որը YouTube-ից պահանջել է ջնջել կեղծ տեսանյութը, հակառակ դեպքում սպառնալով դատարան դիմել: Նամակում նշվել է Օ՛Դոնելի անունը, սակայն առանց սպառնալիքի:
Ավելի ուշ YouTube-ը ջնջել է տեսանյութը եւ ներողություն խնդրել: Տեսագրությունում, մասնավորապես, կադրեր կային, որտեղ Բերոնը կանգնած է հոր կողքին նախագահական ընտրություններից հետո Թրամփի հաղթական ելույթի ժամանակ: Twitter-ի օգտատերերն ուշադրություն են հրավիրել պատանու հոգնած տեսքի վրա:

Американская телеведущая и актриса Рози О’Доннелл извинилась перед супругой избранного президента Дональда Трампа Меланией за публикацию в социальной сети бестактного комментария по поводу здоровья её сына Бэррона, сообщает РИА Новости со ссылкой на информационный портал TMZ.
«Я приношу извинения Мелании Трамп за бестактность в моем ретвите. Я прошу прощения за боль, которую я причинила, это не было моим намерением. Я действительно сожалею», — написала О’Доннелл на своей странице в Twitter.
О’Доннелл на прошлой неделе в своем микроблоге опубликовала ссылку на видео из YouTube с подборкой фрагментов с участием десятилетнего Бэррона. При этом она написала в своем ретвите «Бэррон Трамп страдает аутизмом?».
Запись популярной в США телеведущей быстро распространилась в соцсетях и стала поводом к домыслам и комментариям касательно здоровья десятилетнего мальчика.
В ответ Мелания Трамп наняла адвоката, который потребовал от YouTube удалить ложный материал, пообещав в противном случае обратиться в суд. В письме было указано имя О’Доннелл, но без угроз в адрес телеведущей, отмечает TMZ.
Позднее сервис YouTube удалил нелицеприятное видео и принес свои извинения. Видеоролик, в частности, включал фрагмент, где Бэрррон стоит рядом с отцом Дональдом Трампом во время его победной речи после президентских выборов. Пользователи Twitter обратили внимание на уставший вид подростка.