Բրիտանիայի կառավարությունը մտադիր է 643 մլրդ դոլար ծախսել երկրի ենթակառուցվածքների արդիականացման համար՝ Brexit-ի հետեւանքներից խուսափելու համար: Ըստ Gazeta-ի՝ այս մասին նշված է երկրի նախարարների կաբինետի պաշտոնական կայքում:
Կառավարությունը փաստաթղթեր է հրապարակել խողովակաշարերի կառուցման համար կապիտալի ներդրման մասին, որոնցից մի քանիսի համաձայն՝ առաջիկա տարիներին այդ նախագծերում 634 մլրդ դոլար են ներդնելու:
Իշխանությունները կարծում են, որ ժամանակակից ենթակառուցվածքները բնակիչներին կօգնեն խուսափել Brexit-ի հետեւանքներից:
Ավելի վաղ ԵՄ կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու հարցերով նախարար Դեւիդ Դեւիսը հայտարարել էր, որ կառավարությունը դիտարկելու է ԵՄ բյուջե մուտքեր կատարելու մասին հարցը՝ միասնական շուկայի հասանելիության դիմաց:

The UK government is planning to spend $643 billion on modernization of infrastructure of the country in order to avoid Brexit consequences, UK Government reported.
The government has today published a new National Infrastructure and Construction Pipeline, setting out over $643 billion worth of planned private and public investment over this Parliament and beyond with more than 40% of the pipeline being delivered thanks to government investment.
It was also noted that the pipeline includes major projects such as the Thames Tideway Tunnel, the rollout of smart meters, and upgrading the A14 highway in the east of England.
According to the UK authorities, the modern infrastructure of the city will help its inhabitants to avoid Brexit consequences.