Գերմանական Բրեմենհաֆեն քաղաքում Արեւելյան Եվրոպայում ԱՄՆ 4-րդ հետեւակային դիվիզիայի 3-րդ զրահատանկային բրիգադի մարտական խմբի տեղակայման շրջանակում հունվարի 6-ին սկսել են բեռնաթափել ռազմական տեխնիկան: Դրանից հետո այն երկաթուղով կփոխադրեն Գերմանիայում եւ Լեհաստանում նշանակման վայրեր: Այս մասին հաղորդում է DW-ն:
Բունդեսվերի տվյալներով՝ տեխնիկայի փոխադրման համար անհրաժեշտ կլինի 14 կմ ընդհանուր երկարությամբ 900 վագոն:
«Resolve» անվանումով բեռնանավը գերմանական նավահանգիստ է հասել հունվարի 4-ին: «Freedom» եւ «Endurance» նավերն էլ պետք է Գերմանիայի ափերին հասնեն հունվարի 8-ից ոչ ուշ: Ավելի քան 4000 զինծառայողից կազմված բրիդագային խմբերի հիմնական մասն օդանավերով կժամանեն Լեհաստան, որտեղ գտնվելու է նրանց կենտրոնակայանը:

В германском городе Бремерхафен 6 января началась разгрузка военной техники в рамках размещения в Восточной Европе 3-ей бронетанковой бригадной боевой группы 4-ой пехотной дивизии США. В Бремерхафене эту технику погрузят в железнодорожные вагоны, после чего отправят к месту назначения через территорию Германии и Польши. По данным бундесвера, для транспортировки потребуются 900 вагонов общей длиной 14 километров, передает государственная радиостанция «Немецкая волна».
Транспортное судно под названием «Resolve» («Решимость») пришвартовалось в германском порту еще 4 января. Суда «Freedom» («Свобода») и «Endurance» («Стойкость») должны достичь берегов Германии не позднее 8 января. Основную часть из более чем 4000 военнослужащих бригадной группы доставят самолетами в Польшу, где и будет находиться их штаб-квартира.