ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, նրա կինը՝ Մելանյան, եւ մտերիմ խորհրդականները փոխել են էլեկտրոնային փոստի գաղնաբառերը փորձառու հաքերի խորհրդով, որը «Իսլամական պետության» 500 կայք էր կոտրել։ Այս մասին հայտնում է CNN–ը։
Հաքերը, որը համացանցում WauchulaGhost կեղծանունով է հանդես գալիս, նախազգուշացրել էր ԱՄՆ վարչակազմի վրա վիրտուալ հարձակման վտանգի մասին։ Թրամփն ու նրա շրջապատը լուրջ են ընդունել նրա նախազգուշացումը եւ փոխել են էլեկտրոնային փոստի հասցեները եւ գաղտնաբառերը։
Հաքերը նախագահին նաեւ խորհուրդ էր տվել անվտանգության նկատառումներով օգտվել կառավարական սերվերներից եւ նույնը պահանջել ենթականերից։

U.S. President Donald Trump and his wife Melania, as well as the closest advisers changed their email addresses on the advice of an experienced hacker who breached 500 ISIS accounts on Twitter, Rossiyskaya Gazeta reported quoting CNN.
Earlier it was reported that WauchulaGhost hacker advised the U.S. President Donald Trump to change the security settings of his Twitter account in order to avoid hacking as soon as possible.
Hackers can start by guessing an email account, then breaching email account, resetting the Twitter password and taking over the account.