Պանամայում ձերբակալել են Mossack Fonseca-ի հիմնադիրներ Յուրգեն Մոսակին եւ Ռամոն Ֆոնսեկային, որոնց ընկերությունը հայտնվել է «պանամական արխիվի» օֆշորային սկանդալի կենտրոնում: Այս մասին գրում է «Ինտերֆաքս»-ը:
Իշխանությունները գործընկերներին մեղադրում են օֆշորային հաշիվներ բացելու համար, որոնց միջոցով բրազիլական Odebrecht շինարարական ընկերությունը որպես կաշառք դրամական միջոցներ է փոխանցել տարբեր երկրների բարձրաստիճան պաշտոնյաներին:
Mossack Fonseca-ը նաեւ, այսպես կոչված, Lava Jato կոռուպցիոն սկանդալի մասնակից է, որտեղ նույնպես ներգրավված է Odebrecht-ը:
Ռամոն Ֆոնսեկան Պանամայի նախագահին մեղադրել է Odebrecht-ից կաշառք ստանալու մեջ: Նախագահ Խուան Կառլոս Վարելան պաշտոնապես հերքել է մեղադրանքները:

The two founders of Panamanian law firm Mossack Fonseca Juergen Mossack and Ramon Fonseca , who were involved in last year's Panama Papers scandal in which thousands of documents related to offshore accounts were leaked, were arrested in Panama, BBC reported.
As it became known, Mossack Fonseca partners are linked to corruption and bribery allegations involving Brazil's construction company Odebrecht.
It was also reported that Mossack Fonseca allegedly connected with Brazil’s sprawling Lava Jato corruption scandal.
Ramon Fonseca accused the president of Panama of taking of bribes from Odebrecht. Panamanian President Juan Carlos Varela denied these charges.