«Ելք» դաշինքը հնարավոր է դառնա մեկ քաղաքական ընդդիմադիր ուժ: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 24-ին, իր ֆեյսբուքյան ասուլիսի ժամանակ ասել է «Ելք» դաշինքի ներկայացուցիչ, ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով հարցին, արդյոք հնարավոր է, որ խորհրդարանական ընտրություններից հետո «Ելք» դաշինքը դառնա մեկ քաղաքական ուժ:
«Համատեղ քաղաքական գործունեության ընթացքում մեկ քաղաքական ուժ դառնալու մասին բանակցություններ ենք սկսելու եւ հույս ունեմ, որ այդ բանակցությունները կբերեն արդյունքի: Հայաստանում պետք է ձեւավորվի խոշոր ընդդիմություն եւ լուրջ խնդիրներ լուծի»,-ասել է նա:
Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ նշել է, որ  «Ելք» դաշինքում Ղարաբաղի հիմնախնդրի լուծման վերաբերյալ կա մեկ պաշտոնական դիրքորոշում. քանի դեռ Ադրբեջանը չի ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի անկախությունն ու Արցախի բնակչության ինքնորոշումը, որեւէ փոխզիջման մասին խոսք լինել չի կարող:

Representative of the alliance, Nikol Pashinyan, who is also the MP of the Armenian National Congress (ANC) Party, said the aforementioned during a Facebook press-conference on Friday.
“While carrying out combined political activity, we will launch talks on becoming a single political force. I hope that these talks will yield a result. Armenia must form a large opposition, which will be able to solve serious issues,” he said.
Apart from this, Pashinyan noted that Yelk alliance has one official position on the Karabakh conflict settlement: as long as Azerbaijan hasn’t recognized the independence of Nagorno-Karabakh and the self-determination of Artsakh, mutual concessions are out of the question.