Թուրքիայի ազգային հետախուզական կազմակերպությունը ( MIT), ըստ ամենայնի, լրտեսում է բունդեսթագի պատգամավոր Միշել Մյունտեֆերինգին՝ Սոցիալ դեմոկրատական կուսակցությունից։ Այս մասին մարտի 29-ին հայտնել է Süddeutsche Zeitung թերթը ՝ վկայակոչելով իր սեփական հետաքննությունը։
Պարբերականի տվյալներով Մյունթեֆերինգին ու ևս մեկ գերմանացի քաղաքական գործչի անունները MIT–ի ցուցակում են, որպես մարդիկ, որոնք լավ հարաբերություններ ունեն Ֆեթուլահ Գյուլենի շարժման հետ։ Քրեական գործերով դաշնային գերատեսչությունը ՄԻշել Մյունթեֆերինգին արդեն տեղեկացրել է, թե ինչ է տեղի ունենում։
Ավելի վաղ Գերմանիայի ՆԳՆ-ն, բունդեսթագում պատասխանելով հարցերին, ընդամենը հաստատել էր, որ MIT–ի տեսադաշտում է գտնվում բունդեսթագի անդամներից մեկը ու եւս մեկ կին քաղաքական գործիչ։

Turkey's National Intelligence Organization (MIT), apparently, has been spying the MP of Bundestag Michelle Muentefering from the Social Democratic Party, reports Süddeutsche Zeitung, referring to its own investigation.
According to the newspaper, the names of Muentefering and also other German politician are on the list of MIT, as people who have good relations with Fethullah Gulen movement. The Federal Office of Criminal Affairs has already informed Micheline Muentefering about what was going on.
Earlier, the German Interior Ministry, answering to the questions of MPs in Bundestag, confirmed that one of the members of Bundestag and a female politician was on the list of MIT.