ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՀՀ նախագահն արարողությունից հետո այցելել է նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ՝ դիտել ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված «Եղեռնից դեպի անկախության վերականգնում» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրության բացառիկ ցուցանմուշներն ու Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի կառուցման 50-ամյակին նվիրված ցուցադրության օրինակները:

YEREVAN. – President Serzh Sargsyan visited the Armenian Genocide Memorial in Armenia’s capital city of Yerevan on Monday morning, on the 102nd anniversary of this tragedy, and paid tribute to its victims.
Subsequently, the President visited the Armenian Genocide Museum-Institute, observed the unique exhibits of the temporary exhibition dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s independence, and entitled “From Eghern to Reestablishment of Independence,” and the displays devoted to the 50th anniversary of the creation of the Armenian Genocide Memorial, the press office of the President informed Armenian News-NEWS.am.