Երեւանի Շենգավիթ վարչական շրջանում այսօր՝ ապրիլի 25-ին, Երեւանի քաղաքապետ, քաղաքապետի թեկնածու Տարոն Մարգարյանը բնակիչների հետ հանդիպմանն իր թիմը որակեց բանիմաց, պրոֆեսիոնալ եւ աշխատող եւ կոչ արեց հավաքված քաղաքացիներին քվեարկել հենց իր թիմի օգտին:
«Մենք մեր թիմով եկել ենք ձեր վստահության քվեն խնդրելու, խնդրելու, որպեսզի թույլ տաք իրականացնել մեր հնգամյա ծրագիրը: Մեր նախընտրական ծրագիրն իրատեսական է, միայն խոստումներ չեն, մեր կատարած աշխատանքի շարունակությունն է մեր ներկայացրած ծրագիրը»,-ասաց նա:
Միեւնույն ժամանակ, քաղաքապետը վստահություն հայտնեց՝ նշելով, որ երեւանցին գիտի, թե ընտրությունների օրն ում է տալու իր քվեն: Նա կոչ արեց մայիսի 14-ին՝ Երեւանի ավագանու ընտրությունների օրը, քվեարկել այն թիմի օգտին, որը 5 տարիների փորձ ունի եւ հենց այդ փորձի հիման վրա էլ կազմել է իր նախընտրական ծրագիրը:
«Երեւանցին գիտի՝ իր քվեն ում է տալու, պրոֆեսիոնալ թիմին, աշխատող թիմին, բանիմաց թիմին, այն թիմին, որը եղել է ժողովրդի կողքին, այն թիմին, որը տարիներ շարունակ ժողովրդի հետ շփվելով, ժողովրդի կարծիքը լսելով նախընտրական ծրագիր է կազմել»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենա մայիսի 14-ին, ընտրություններին մասնակցում է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը, «Երկիր Ծիրանին» եւ «Ելք» դաշինքը:

YEREVAN. - At the meeting with the residents of Yerevan’s Shengavit administrative district on Tuesday, Mayor of Yerevan and mayoral candidate Taron Margaryan described his team as knowledgeable, professional and diligent.
“We have come with our team to ask for your confidence vote in order to implement our five-year program. Our pre-election program is realistic: it is not only promises. Our program is the continuation of the work done by us,” he said.
At the same time, the mayor expressed conviction that Yerevan residents know who to vote for on the voting day. He urged the residents to vote for the team, which has a 5-year experience and whose election program is based on that very experience.
“Yerevan residents know who to vote for—the professional, diligent and knowledgeable team, which has communicated with the people for many years and drew up its pre-election program listening to the opinion of the people,”he noted.
The Yerevan Council election will be held on May 14. Republican Party of Armenia (RPA), Yerkir Tsirani (Country of Apricot) party and Yelk (Way Out) bloc are participating in the election.