Հրանտ Դինքի սպանության գործով հերթական նիստի ժամանակ վկայություն է տվել Դինքի սպանության մասին գիրք գրած լրագրող Նեդիմ Շեները։
Թուրքական BirGun–ի փոխանցմամբ՝ լրագրող Նեդիմ Շեները դատարանում հայտարարել է, թե իրեն 2011–ին որպես «Էրգենեկոն»–ի անդամ ձերբակալել էին, քանի որ ինքը ուսումնասիրում էր Դինքի սպանությունը։ «Պետության բոլոր օղակները դեր են ունեցել Դինքի սպանության մեջ։ Մեկը տեղեկացած է եղել, մյուսը աչք փակել, մյուսներն էլ տարբեր դեր ստանձնել։ Դինքի սպանության բացահայտման գործը պետության պատվի գործն է»,–ասել է Նեդիմ Շեները։
Ըստ Նեդիմ Շեների, Դինքի սպանությունը հասկանալու համար պետք է նայել Դինքի հրապարակած «Սաբիհա Գյոքչենի 80–ամյա գաղտնիքը» հրապարակումը։ «Այդ հրապարակումից հետո ԶՈՒ գլխավոր շտաբը թիրախավորեց Դինքին, իսկ երկրորդ թեւով գործի մեջ մտավ «Ազգային հետախուզության ծառայությունը»։ Դինքի սպանության մեջ քաղաքական գործիչներ էլ կան։ Դինքի սպանության դատը դեռեւս ստի վրա է փորձում շարժվել։ Եթե ուզում եք գտնել սպանության պատասխանատուին, ուշադիր հետեւեք դատին հնչող ստերին, քանի որ Դինքի դատը միայն մանիպուլյացիաներով է առաջ գնում։ Դինքի սպանության գործով պետք է դատել Դինքի սպանության գործով վճիռ կայացրած դատավորներին»,–ասել է Նեդիմ Շեները դատական նիստին։

На очередном судебном заседании по делу об убийстве турецко-армянского журналиста Гранта Динка с показаниями выступил журналист Недим Шенер, написавший книгу об убийстве журналиста.
Как пишет турецкое издание BirGun, Шенер в суде заявил, что его в 2011 г арестовали как члена террористической группировки «Эргенекон», за попытку изучать подробности убийства Динка. «Все органы государства виновны. Одним было известно, другие намеренно закрывали глаза, третьи как-то участвовали. Раскрытие убийства Динка – дело чести государства»,– заявил Шенер.
По словам Шенера, для того, чтобы понять, что произошло, нужно прочесть статью Динка «80-летняя тайна Сабихи Гёкчен». «После этой публикации Генштаб Вооружённых сил Турции взял Динка на прицел, одновременно к делу подключилась Служба национальной разведки. В убийстве Динка замешаны также политики.  Если хотите найти ответственных за убийство Динка, внимательно следите за ложью, которая озвучивается в зале суда.  По делу об убийстве Динка нужно вынести приговор судьям, которые выносили вердикт», - сказал Шенер в ходе судебного заседания