Փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել Նյու Յորքի Բրոնքս թաղամասի հիվանդանոցում, կան տուժածներ, հայտնում է Associated Press-ը։
Հրաձգությունը սկսվել է տեղական ժամանակով 14։50-ին հիվանդանոցի 16-րդ հարկում։ The New York Times թերթի տվյալներով, վիրավորվել է երեք բժիշկ։
Նյու Յորքի հիվանդանոցում հրաձգություն կազմակերպած անձը մահացել է, երեք մարդ է տուժել, հայտնում է ABC-ն՝ վկայակոչելով ոստիկանությունը։
CNN-ի տվյալներով, հրաձիգն ինքնասպան է եղել, իսկ նրա կողքին հայտնաբերվել է մի կին, որը վիրավորում էր ստացել հրաձգության հետեւանքով, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։

Перестрелка произошла в больнице в районе Бронкс (Нью-Йорк), есть пострадавшие, передает агентство Associated Press.
Стрельба началась в 14:50 по местному времени на 16-м этаже госпиталя. По данным газеты The New York Times, ранения получили три врача.
Устроивший перестрелку в больнице в Нью-Йорке скончался, три человека пострадали, передает телеканал ABC со ссылкой на полицию.
По данным телеканала CNN, стрелок покончил собой, рядом с ним была обнаружена женщина, которая получила ранение в результате стрельбы, передает РИА Новости