2017 թվականի առաջին վեց ամիսների ընթացքում Չինաստանի իշխանությունները 210 հազար պաշտոնյայի են պատժել՝ ապօրինի գործողությունների եւ օրենք խախտելու համար, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«2017 թվականի առաջին կեսին հակակոռուպցիոն ատյաններն ընդհանուր առմամբ 1.31 միլիոն դիմում են ստացել, կարգապահական խախտումների հետ կապված 260 հազար գործ է հարուցվել, դրանցից 176 հազարը կուսակցական տույժեր են ստացել»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Նշվում է, որ պատժված իրավախախտների շարքում են նաեւ 38 բարձրաստիճան պաշտոնյաներ նահանգային վարչակազմերից եւ տարբեր նախարարություններից, ինչպես նաեւ պետական հաստատությունների շուրջ հազար ղեկավարներ։

Власти Китая за первые шесть месяцев 2107 года наказали 210 тысяч чиновников разных уровней за противоправные действия и нарушение дисциплины, говорится в заявлении центральной комиссии КПК КНР по проверке дисциплины, передает РИА Новости
«В первой половине 2017 года антикоррупционные инстанции всех уровней в общей сложности получили порядка 1,31 миллиона заявлений, было заведено 260 тысяч дел о дисциплинарных нарушениях. Наказания за нарушения дисциплины получили 210 тысяч человек, 176 тысяч из них получили партийной взыскание», — говорится в опубликованном документе.
Отмечается также, что среди наказанных правонарушителей были 38 высокопоставленных чиновников из провинциальных администраций и различных министерств, а также около тысячи управленцев госучреждений.