Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանատունը կտրականապես հերքում է լրատվամիջոցներում հրապարակված մեղադրանքները դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլուի վերաբերյալ:
Հրապարակումներում, մասնավորապես, նշվում էր, որ Փոլադ Բյուլբյուլօղլուն Արդրբեջանի դեսպանատան աշխատակիցներին արգելում է հաճախել Մուսլիմ Մագոմաեւին նվիրված միջոցառումներին:
haqqin.az-ը հայտնում է, որ դեսպանատնից զարմանք են հայտնել այն փաստի կապակցությամբ, որ նման հոդվածները սկսել են հրապարակվել այն ժամանակ, երբ Փոլադ Բյուլբյուլօղլուի թեկնածությունն առաջադրվել է ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնում: Հայտարարության մեջ նշված է, որ Մոսկվայում Ադրբեջանի դեսպանատան աշխատակիցների նշանակման եւ ազատման հարցը Ադրբեջանի ԱԳՆ ուղղակի իրավասությանն է ենթակա:

Посольство Азербайджана в России категорически отрицает обвинения, озвученные в ряде СМИ в отношении посла Полада Бюльбюльоглу.
В публикациях, в частности, говорилось о том, что Полад Бюльбюльоглу запрещает сотрудникам посольства Азербайджана посещать мероприятия, посвященные Муслиму Магомаеву.
Как сообщает haqqin.az, в посольстве выразили удивление тому факту, что подобные статьи начали публиковаться в то время, когда кандидатура Полада Бюльбюльоглу выдвинута на пост гендиректора ЮНЕСКО. В заявлении говорится, что вопрос назначения и отзыва сотрудников в посольство Азербайджана в Москве находится напрямую в компетенции МИД Азербайджана.