Հայաստանում 2018 թվականին կհայտարարվի ճանապարհային նշագծման, նշանների ու լուսացույցերի տեղադրման եւ տեխնիկական սպասարկման մրցույթ: Որոշման համապատասխան նախագծին հավանություն տրվեց կառավարության փետրվարի 1-ի նիստում: Նախագիծը ներկայացրեց փոխոստիկանապետ Անդրանիկ Ղազարյանը:
Նա նշեց, որ այսուհետեւ դրանով կզբաղվի Հայաստանի «Պետական գնումների մասին» օրենքով որոշվող մրցութային ընթացակարգով ընտրված ընկերությունը: «Սրա հետ կապված Ոստկանությանն առընթեր գործող «Լուսաշեն» պետական ՀԿ առկայության անհրաժեշտությունը վերացել է»,- նշեց փոխոստիկանապետը:
«Լուսաշեն» պետական հասարակական կազմակերպությունը ստեղծվել է 2009 թվականին ճանապարհային գծանշման, նշանների ու լուսացույցերի տեղադրման եւ տեխսպասարկման աշխատանքների իականացման համար: Այս հաստատության գույքը կփոխանցվի Ոտիկանության տնօրինմանը:

В Армении с 2018 года будет объявляться тендер на установку и техническое обслуживание дорожной разметки, знаков и светофоров. Соответствующий проект решения одобрен на заседании Правительства 1 февраля. Проект представил заместитель начальника Полиции Армении Вардан Егиазарян.
Он отметил, что отныне этим будет заниматься организация, отобранная в соответствии с тендерной процедурой, определяемой законом Армении «О государственных закупках». «В связи с этим необходимость в наличии действующей при Полиции ГНКО «Лусаншан» отпала», - отметил замначальника Полиции.
Государственная некоммерческая организация «Лусаншан» была создана в 2009 году для осуществления работ по установке и техобслуживанию дорожной разметки, знаков и светофоров. Имущество этого учреждения перейдет в ведение  Полиции.