Վրաստանը ողջունում է նախագահական ընտրություններում Արմեն Սարգսյանի հաղթանակը: Այս մասին մարտի 2-ին իր հայ գործընկեր Կարեն Կարապետյանի հետ Երեւանում անցկացված բանակցությունների արդյունքներով համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարաեց Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին: «Արմեն Սարգսյանին մենք վաղուց ենք ճանաչում, եւ ես Հայաստանին շնորհավորում եմ այս հաղթանակի համար»,- նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ մարտի 2-ին պաշտոնական այցով Հայաստանում է Վրաստանի կառավարական պատվիրակությունը, որը գլխավորում է Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին:
Խորհրդարանում տեղի ունեցած քվեարկության արդյունքում միակ թեկնածու Արմեն Սարգսյանն ընտրվել է Հայաստանի նոր նախագահ:

Грузия приветствует победу Армена Саркисяна на президентских выборах. Об этом 2 марта заявил премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили в ходе совместного брифинга с армянским коллегой Кареном Карапетяном, состоявшегося по итогам прошедших в Ереване переговоров. «Армена Саркисяна мы знаем давно, и я поздравляю Армению с этой победой», - отметил он.
Напомним, что 2 марта Армению с официальным визитом посетила правительственная делегация Грузии, возглавляемая премьер-министром Георгием Квирикашливи
Единственный кандидат Армен Саркисян по итогам состоявшегося в парламенте голосования избран новым  президентом Армении.