Հանրապետական եւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունների միջեւ հակամարտությունը տեղավորվում է բացառապես տնտեսական ոլորտում։ Փետրվարի 11-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց «Նոր Ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը։
«Գաղափարական, քաղաքական պայքար այդ երկու ուժերի միջեւ չկա։ Միակ պայքարը խորհրդարանում հնարավորինս շատ տեղեր ունենալն է, ավելի մեծ տնտեսական իրավունքներ ձեռք բերելը»,- ընդգծեց նա։
Անդրադառնալով ղարաբաղյան հակամարտության հարցին՝ Կարապետյանը նշեց, որ քանի դեռ չկա ղարաբաղյան հարցի լուծումը, ավելի իրական է պատերազմի վերսկսման հավանականությունը։ «Խնդիրը լուծում է պահանջում։ Մենք պետք է անենք ամեն բան, որպեսզի խուսափենք մեծ պատերազմից, քանի որ հայերի համար այն կդառնա իսկական աղետ։ Բայց նաեւ պետք է գիտակցել, որ քանի դեռ գնում ենք հետընթացի ճանապարհով, միջազգային հանրությունը կարող է մտածել, որ լուծում կորզելու համար պետք է ծնկի բերի Հայաստանին»,- նկատեց նա։

The confrontation between the Republican Party of Armenia (RPA) and the Prosperous Armenia Party (PAP) is of economic nature, Aram Karaetyan, Chairman of the New Times Party, told journalists February 11.
"The two forces have no ideological or political disagreements. Their struggle is for more seats in Parliament and economic rights," he said.
As to the Nagorno-Karabakh peace process, Karapetyan said that hostilities are more likely to resume as long as the problems remains unsettled. "The problem needs resolving. We must do our best to avert large-scale war. It will prove a real disaster for Armenians. However, we must realize that, as long as we are regressing, the international community may think it should bring Armenia to its knees to resolve the problem," te politician said.