Ես կարող եմ հստակ ասել, որ Հայաստանի ձայնն ավելի լսելի դարձավ: ՌԲԿ հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում այս մասին ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«ՀԱՊԿ-ի համար կարեւոր է հարցերի քննարկումը, մենք քննարկում ենք կառույցի էությունը, թե ինչ է այն իրենից ներկայացնում, ինչ պարտականություններ ունեն երկրները կազմակարպությունում եւ հակառակը: Եվ ինչ պարտականություններ ունեն երկրներն իրենց գործընկերների առջեւ», – ասել է նա:
Հարցին՝ լսելի է եղել արդյոք նա  այս ընթացքում եւ արդյոք Հայաստանի ձայնը ՀԱՊԿ-ում ավելի ծանրակշիռ է դարձել, Փաշինյանը պատասխանել է, որ երկխոսությունը շարունակվում է.
«Ես կարող եմ հստակ ասել, որ Հայաստանի ձայնն ավելի լսելի  դարձավ եւ շատ կառուցողական գործընթաց է ընթանում»,- նշել է նա:
Ինչ վերաբերում է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ հարաբերություններին, ապա, ըստ Փաշինյանի, նրանց միջեւ ընդհարում չի եղել: «Ես դա ընդհարում չէի անվանի: Դա հարցերի քննարկում էր»:

Armenia’s “voice” became more capable of being heard at CSTO, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said in an interview to RBK.
“It is important to discuss issues in CSTO; we discuss the essence of the structure, the obligations of the member states, and vice versa,” the PM said.
Asked to comment whether the Armenian voice become greater in the organization, the PM noted that the dialogue is on.
“Armenia speaks louder in CSTO; a very constructive process is taking place now,” he said. What comes to relations with Belarusian leader Alexander Lukashenko, the PM noted they had no conflict.