Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 28-ին Շուշի քաղաքի մշակույթի եւ երիտասարդության կենտրոնում ներկա է գտնվել Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի վերակազմավորման 30-ամյակին նվիրված համերգին:
Ելույթներով հանդես են եկել աշխարհահռչակ երգիչ Պատրիկ Ֆիորին (Ֆրանսիա), երաժիշտ Արմեն Ահարոնյանը (ԱՄՆ), Հայաստանի եւ Արցախի մի շարք կատարողներ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ներկայացուցիչներ Հայաստանից եւ Սփյուռքից, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President Bako Sahakyan attended on Saturday a concert devoted to the 30th anniversary of re-founding of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church held in the Shushi Culture and Youth Center, Artsakh President's press service reported.
World famous singer Patrick Fiori (France), musician Armen Aharonyan (USA), performers from Armenia and Artsakh partook in the concert.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly speaker Ashot Ghoulyan, representatives from Armenia and the Diaspora, other officials were present at the event.