Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 28-ին Շուշի քաղաքի մշակույթի եւ երիտասարդության կենտրոնում ներկա է գտնվել Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի վերակազմավորման 30-ամյակին նվիրված համերգին:
Ելույթներով հանդես են եկել աշխարհահռչակ երգիչ Պատրիկ Ֆիորին (Ֆրանսիա), երաժիշտ Արմեն Ահարոնյանը (ԱՄՆ), Հայաստանի եւ Արցախի մի շարք կատարողներ:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ներկայացուցիչներ Հայաստանից եւ Սփյուռքից, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах Бако Саакян 28 июня присутствовал на состоявшемся в Центре культуры и молодежи города Шуши концерте, посвященном 30-летию воссоздания Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
На концерте выступили всемирно известный певец Патрик Фьори (Франция), музыкант Армен Агаронян (США), ряд исполнителей из Армении и Арцаха.
На мероприятии присутствовали предводитель Арцахской епархии ААЦ архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян и другие должностные лица, представители Армении и Диаспоры.