«Էրեբունի պլազա»-ում հունվարի 23-ին կրակոցներ արձակած տղամարդը հրաժարվել է ցուցմունք տալ: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 24-ին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ժամը 14։40-ին ոստիկանությունում ահազանգ էր ստացվել, որ «Էրեբունի պլազա» հյուրանոցում զինված անձ կա, որը կրակում է։ «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոնում կրակոցներ արձակած անձը վնասազերծվել է եւ տեղափոխվել ոստիկանություն:
Հիշեցնենք, որ «Էրեբունի պլազա»-ում կրակոցներ արձակած անձի հետ բանակցություններ է վարել ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանը: Բանակցությունների ավարտին անձը հանձնել է զենքը, հանձնվել իրավապահներին եւ տեղափոխվել ոստիկանություն:
Հիշեցնենք , որ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 2 մասի 2-րդ 3-րդ եւ 7-րդ կետով (պատանդ վերցնելը. 2) կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով, 3) զենք կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաներ գործադրելով, 7) երկու կամ ավելի անձանց նկատմամբ), 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) եւ 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի (գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը. 1) կատարվել է հրկիզման, պայթյունի կամ հանրավտանգ այլ եղանակով) հատկանիշներով։

The man who fired shots at Erebuni Plaza hotel yesterday has refused to testify. This is what Head of the Information and Public Relations Department of the Department of the Investigative Committee of Armenia Naira Harutyunyan told Armenian News-NEWS.am today.
Yesterday at 2:40 p.m. the police received an alarm according to which there was an armed person firing shots at Erebuni Plaza hotel. The person who had fired gunshots at the hotel was disarmed and transported to the police station.
Acting Chief of Police Arman Sargsyan led negotiations with the person who had fired shots at the hotel, and after the negotiations, the person delivered the weapon, surrendered to the police and was transported to the police station.
In relation to the incident, a criminal case has been instituted under particular articles of the Criminal Code, including an article for taking hostage (using violence dangerous for life or health; using a weapon or some other item as a weapon; against two or more persons), an article for illegal procurement, transportation, keeping or carrying of weapons, explosives or explosive devices) and an article for willful destruction or spoilage of property (committed by arson, explosion or other publicly dangerous method).