Ինդոնեզիայի տրանսպորտի նախարար Բուդի Կարյա Սումադին կորոնավիրուսով է վարակվել, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում կատարելով տեղի detik պորտալին։
«Տրանսպորտի նախարար Բուդի Կարյա Սումադիի կորոնավիրուսի թեսթի արդյունքները դրական են եղել, նրան ժամանակավորապես կփոխարինի ծովային գործերի եւ ներդրումների համակարգման նախարար Լուխուտ Բինսար Պանջայտանը»,- Twitter-ում գրել է պորտալը։
Վերջին տվյալներով՝ COVID-19-ով վարակման հաստատված դեպքերը Ինդոնեզիայում հասել են 69-ի, չորս մարդ մահացել է։
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը մարտի 11-ին հայտարարել է COVID-19 նոր կորոնավիրուսի պանդեմիայի մասին։ Աշխարհում արդեն վարակվել է 137 000 մարդ՝ 120 երկրներում։ Նրանց մեծ մասն առողջացել է, 5000 մարդ մահացել է։

Индонезийский министр транспорта Буди Карья Сумади заразился коронавирусом, сообщает РИА Новости со ссылкой на местный портал detik.
«Результаты теста на коронавирус у министра транспорта Буди Карья Сумади оказались положительными, его временно заместит координационный министр по морским делам и инвестициям Лухут Бинсар Панджайтан», - написал портал в Twitter.
По последним данным, число подтвержденных случаев заражения COVID-19 в Индонезии составило до 69, четыре человека скончались.
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) 11 марта объявила вспышку нового коронавируса COVID-19 пандемией. В мире заражены уже более 130 тысяч человек более чем в 120 странах, большинство выздоровели, около 5 тысяч скончались.