Վրաստանում Հայսսատանի դեսպանության ֆեսյբուքյան էջում հայտնում են.
Վրացական իշխանությունների հետ ունեցած բանակցությունների արդյունքում ապրիլի 10-ին հնարավոր է դարձել ԱՄՆ-ից և Իսրայելից Թբիլիսի ժամանած՝ համապատասխանաբար 35 աշակերտների և 10 ուսանողների #Հայաստան տեղափոխումը։
Դեսպանության ստացած հատուկ թույլտվության շնորհիվ Հայաստանից ժամանած երկու ավտոբուսները կարողացել են մուտք գործել Վրաստանի տարածք և ՀՀ քաղաքացիներին, խիստ կարանատինային գոտի համարվող Մառնեուլիի շրջանում տրված միջանցքով, պարեկային ոստիկանության ուղեկցությամբ, բարեհաջող տեղափոխել Հայաստան։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը համակարգել է ՀՀ քաղաքացիների Թբիլիսի ժամանման, նրանց դիմավորման և այնուհետև օդանավակայանից մինչև Բագրատաշենի անցակետ տեղափոխման աշխատանքները։
Տեղեկացնենք նաև, որ դեսպանության և վրացական կողմի միջև կար նախնական պայմանավորվածություն, որ, Վրաստանում մտցված արտակարգ դրությունից և համընդհանուր կարանտինից ելնելով, արտերկրից Վրաստան ժամանած ՀՀ քաղաքացիների և դեսպանության ներկայացուցիչների միջև որևէ շփում պետք է բացառվի»,-ասվում է հայտարարությունում։

TBILISI. – Forty-five Armenian schoolchildren and students have returned to Armenia, according to the Facebook page of the Armenian embassy in Georgia.
As per the statement, as a result of the talks with the Georgian authorities, it became possible on Friday to transfer 35 schoolchildren and 10 students from the United States and Israel, respectively, from Tbilisi to Armenia.
According to the statement, thanks to the special permission which the embassy was granted, two buses from Armenia were able to enter Georgia and transport these Armenian citizens to Armenia through a corridor allowed in the Marneuli region, which is considered a strict quarantine zone, and accompanied by patrol police.
The statement adds that the Armenian embassy in Georgia has coordinated the work toward these Armenian citizens arrival in Tbilisi, meeting them there, and then transferring them from the airport to the Bagratashen border checkpoint of Armenia.