Հայաստանը զբաղեցրել է 81-րդ հորիզոնականը Deep knowledge group-ի կազմակերպած վարկանշային աղյուսակում, որտեղ գնահատվել են երկրներն ու տարածաշրջանները COVID-19-ի անվտանգության եւ դրանով վարակման ռիսկերի տեսանկյունից։
Deep knowledge group կազմակերպությունը կազմել է վարկանիշ, որում գնահատել 200 երկիր նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակվելու եւ անվտանգության տեսանկյունից։
Վարկանիշը կազմվել է 130 որակական եւ քանակական չափորոշիչների հիման վրա, եւ ավելի քան 11 400 դրույթներով։ Մասնավորապես, ուսումնասիրվել է կարանտինի արդյունավետությունը, մոնիթորինգն ու ախտորոշումը, առողջապահության համակարգի պատրաստվածությունն ու կառավարության արդյունավետությունը։
Այդ սկզբունքով պետությունները բաժանվել էին նաեւ անվտանգության չորս մակարդակի․ Հայաստանը հայտնվել է 3-րդ մակարդակում։
Հայաստանը զբաղեցրել է 81-րդ տեղը վարկանշում՝ հայտնվելով ամենավերջին տեղում հարեւան երկրների շրջանում։
Վրաստանը հայտնվել է 39-րդ հորիզոնականում, Ադրբեջանը՝ 75-րդում, Թուրքիան՝ 37-րդում, իսկ Իրանը՝ 73-րդում։
Երկրների վարկանշի առաջին եռյակում են Շվեյցարիան, Գերմանիան եւ Իսրայելը, իսկ այդ տեսանկյունից ամենաանվտանգ երկիրը Սուդանն է։

Армения заняла 81 место рейтинге организации  Deep knowledge group по оценке стран и регионов с точки зрения безопасности и рисков заражения COVID-19.
Организация Deep knowledge group составила рейтинг, в котором оценила 200 стран по ряду критериев с точки зрения безопасности и рисков заражения COVID-19.
Рейтинг был составлен на основании 130 качественных и количественных параметров и более 11 400 пунктам. В частности, были приняты во внимание эффективность карантина, мониторинг и диагностика, готовность системы здравоохранения и эффективность правительства.
По этим принципам государства были разделены также на 4 уровня безопасности: Армения оказалась на 3-ем уровне.
Армения заняла 81 место в рейтинге, оказавшись самой последней среди соседних стран.
Грузия оказалась на 39-ом месте, Азербайджан – на 75-ом, Турция – на 37-ом, а Иран – на 73-ем.
В первой тройке стран рейтинга оказались Швейцария, Германия и Израиль, а самой небезопасной страной с этой точки зрения оказался Судан.