ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին, կազմել է 493.18 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 0.06 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 582.25 դրամ (նվազել է 0.17 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 642.22 դրամ (նվազել է 1.26 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.44 դրամ (նվազել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 384.99 դրամ, ոսկի՝ 30,102.02 դրամ, պլատին՝ 13,921.66 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 493.18/$1 in Armenia on Tuesday; this is down by AMD 0.06 from Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 582.25 (down by AMD 0.17) that of one UK pound totaled AMD 642.22 (down by AMD 1.26), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.44 (down by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 384.99, AMD 30,102.02 and AMD 13,921.66, respectively.