Լեռնային Ղարաբաղ է ժամանել Ռուսաստանի ԱԻՆ մասնագետների նոր խումբը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում անելով նախարարությանը:
«Ռուսաստանի ԱԻՆ մասնագետները ժամանել են Ստեփանակերտ: Վաղվանից նրանք կսկսեն իրականացնել հումանիտար առաքելության խնդիրները»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ լրացուցիչ խմբի կազմում են կինոլոգներ, պիրոտեխնիկներ եւ «Լիդեր» կենտրոնից լեռնային փրկարարներ, կապի մասնագետներ, ինչպես նաեւ Նոգինսկի փրկարարական կենտրոնից մասնագետներ եւ հոգեբաններ: Բացի այդ, Ստեփանակերտ է ուղարկվել երեք ուղեւորատար ավտոբուս, տեխնիկա եւ սարքավորումներ:
«Փրկարարները շարունակում են օգնություն ցուաբերել Լեռնային Ղարաբաղի տուժած բնակչությանը: Այսօր տեղափոխվել է 4 տոննա կահույք: Ավելի վաղ տեղափոխված Ռուսաստանի ԱԻՆ հումանիտար բեռից բնակելի գոտիների շրջանում արդեն բաշխվել է ավելի քան 65 տոննա»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

A new group of specialists from the Russian Ministry of Emergency Situations (MES) has arrived in Nagorno-Karabakh [(Artsakh)], RIA Novosti reported Sunday, citing the ministry.
"Specialists of the Russian MES have arrived in [the Nagorno-Karabakh capital] Stepanakert. From tomorrow, they will begin to carry out the tasks of the humanitarian mission," the MES statement said.
It is noted that the new group consists of cynologists, pyrotechnicians, mountain rescuers, communication specialists, as well as rescuers and psychologists.
In addition, three passenger buses, machinery, and equipment were sent to Stepanakert.
"Rescuers continue to provide assistance to the affected population of Nagorno-Karabakh. Today 4 tons of furniture were transported. More than 65 tons of the Russian MES humanitarian aid that was transferred earlier has already been distributed among the residential areas," the statement also said.