Հայաստանի քաղաքացիների անձնագրերի արտադրությունը կարող է իրականացվել հենց Հայաստանում: Այս մասին դեկտեմբերի 8-ին Ազգային ժողովի նիստում ասաց հանրապետության փոխոստիկանապետ Արա Ֆիդանյանը:
Նա, մասնավորապես, նշեց, որ ավելի վաղ հայտարարվել էր կենսաչափական անձնագրերի եւ նույնականացման քարտերի տրամադրման նոր մրցույթ: Մրցույթին մասնակցության հայտ են ներկայացրել 6 եվրոպական ընկերություններ: «Պարտադիր չէ, որ մցույթում հաղթող ընկերությունը ամբողջ գործընթացը կազմակերպի այն երկրում, որը նա ներկայացնում է:
Չի բացառվում, որ արտադրության եւ տպագրության գործընթացը մենք կազմակերպենք եւ իրականացնենք Հայաստանում՝ ապահովելով ընկերության բոլոր պահանջները եւ լուծելով անվտանգության խնդիրները»,- ասաց Ֆիդանյանը:

Производство паспортов граждан Армении может осуществляться в самой Армении. Об этом на заседании Национального Собрания заявил 8 декабря заместитель начальника Полиции республики Ара Фиданян.
Он в частности отметил, что ранее был объявлен новый тендер на выдачу биометрических паспортов и идентификационных карт. Для участия в тендере подали заявки 6 европейских компаний. «Необязательно, чтобы та компания, которая выиграет тендер, организовывала весь процесс в той стране, которую она представляет.
Не исключено, что процесс производства и печати мы организуем и осуществим в Армении, обеспечив все требования компании и решение вопросов безопасности», - отметил Фиданян.