Հունվարի 19-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Ղազախստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թեմուր Ուրազաևին։
Նորին Սրբությունն իր գնահատանքը հայտնեց դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում երկու երկրների միջև հարաբերությունների և համագործակցության զարգացման գործում ներդրած ջանքերի համար: Վեհափառ Հայրապետը նաև գոհունակությամբ անդրադարձավ Մայր Աթոռի և Ղազախստանի Հանրապետության միջև ձևավորված սերտ գործակցությանը, մասնավորապես միջկրոնական երկխոսության կազմակերպման ոլորտում, Համաշխարհային և ավանդական կրոնների առաջնորդների  համագումարի շրջանակներում։
Դեսպան Թեմուր Ուրազաևն իր հերթին գնահատանքով խոսեց հայ-ղազախական փոխհարաբերությունների, ինչպես և Հայաստանում ծառայության տարիների իր տպավորությունների և Ղազախստանում ապրող հայ համայնքի մասին։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ կատարվեց արցախյան պատերազմին, հետպատերազմյան դժվարություններին և առկա խնդիրների հաղթահարման ուղիներին։
Վերջում Ամենայն Հայոց Հայրապետը դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող դեսպանին մաղթեց արգասաբեր գործունեություն և հաջողություններ հետագա ծառայության մեջ:

His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians today received outgoing Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Kazakhstan to Armenia Timur Urazayev at the Mother See of Holy Etchmiadzin.
His Holiness expressed his appreciation to the Ambassador for his efforts for development of the relations and cooperation between Armenia and Kazakhstan and, with satisfaction, touched upon the close partnership between the Mother See of Holy Etchmiadzin and the Republic of Kazakhstan.
In his turn, Ambassador Urazayev talked about the Armenian-Kazakh relations, his impressions of Armenia during his years of service and the Armenian community of Kazakhstan.
During the meeting, the parties touched upon the war in Artsakh (Nagorno-Karabakh), the hardships following the war and the paths for solving the current issues.