Հաջորդ շաբաթ Անգլիայում կսահմանվի 800 ֆունտ ստերլինգի չափով տուգանք ավելի քան 15 հոգանոց տնային երեկույթներին մասնակցելու համար: Դրանք կկրկնապատկվեն յուրաքանչյուր կրկնակի խախտման դեպքում մինչեւ առավելագույնը 6 400 ֆունտ ստերլինգ, հաղորդում է BBC-ն:
ՆԳ նախարար Փրիթի Փաթելը հայտարարել է, որ դեռեւս կան մարդիկ, որոնք հրաժարվում են ճիշտ վարվել:
Ներկայում Անգլիայում փակ տարածություններում ապօրինի հավաքներին այցելող մարդկանց համար գործում է 200 ֆունտ ստերլինգի չափով տուգանք:
Ավելի քան 30 հոգանոց խոշոր անօրինական երեկույթների կազմակերպիչները կտուգանվեն մինչեւ 10 000 ֆունտ ստերլինգով:
Ոստիկանությունը շարունակում է պահպանել հանրության հետ փոխազդեցության ռազմավարությունները՝ պարզաբանելով կանոններն ու խրախուսանքը դրանք պահպանելու համար, սակայն ՆԳՆ-ն նախազգուշացրել է, որ մեկուսացման կանոնների լուրջ խախտման դեպքում իրավախախտները կտուգանվեն:

Fines of £800 for anyone attending a house party of more than 15 people will be introduced in England from next week, under new COVID-19 measures, BBC reported.
These will double for each repeat offence to a maximum of £6,400.
At a news conference, Home Secretary Priti Patel said there remained a "small minority that refuse to do the right thing."
Currently in England the fine for those attending illegal indoor gatherings stands at £200—or £100 if paid early.
Fines of up to £10,000 for holding large illegal gatherings of more than 30 people will still only apply to the organizers.
Police will continue to follow the strategy of engaging with the public, explaining the rules and encouraging compliance, but the Home Office has warned that in severe breaches of lockdown rules, offenders should expect to receive a fine.