Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը պաշտոնյաներին խնդրել է իր դիմանկարը չկախել աշխատասենյակներում: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է նրա մամուլի խոսնակ Գալինա Բայթերեքը:
«Նախագահ Սադիր Ժապարովը կարծում է, որ այս պահին ինքը դեռ ոչինչ չի արել մեր քաղաքացիների կենսագործունեության լավացման համար: Այդ պատճառով նա խորհուրդ է տալիս պետական իշխանության բոլոր մարմիններին զերծ մնալ իր դիմանկարը աշխատասենյակներում կախելուց»,-ասել է նա:
Բայթերեքի խոսքով՝ Ժապարովը կարծում է, որ ավելի լավ կլինի, եթե պաշտոնյաներն իրենց աշխատասենյակներում կախեն Ղրղզստանի ԽՍՀՄ ժողովրդական կոմիսարների խորհրդի առաջին ղեկավար Յուսուպ Աբդրահմանովի կամ էլ Կոմկուսի ԿԿ-ի առաջին քարտուղար Իսհակ Ռազակովի դիմանկարները:

Президент Киргизии Садыр Жапаров попросил не вешать его портреты в кабинетах чиновников, сообщила журналистам его пресс-секретарь Галина Байтерек.
«Президент Садыр Жапаров считает, что на данный момент он пока еще ничего не сделал для качественного улучшения жизнедеятельности наших граждан. Поэтому он рекомендует всем органам государственной власти воздержаться от вывешивания своего портрета в кабинетах и административных зданиях», - сказала пресс-секретарь.
По словам Байтерек, Жапаров считает, что чиновникам лучше вешать портреты первого председателя совета народных комиссаров Киргизской АССР Юсупа Абдрахманова или первого секретаря ЦК Компартии республики Исхака Раззакова, «внесших неоценимый вклад в укрепление государственности и социально-экономическое развитие Киргизии».