Նախագահության առաջին 100 օրվա ընթացքում ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին դրական գնահատելու վարկանիշը կազմել է 52 տոկոս. 1945 թվականից ի վեր դրանից ցածր ցուցանիշ էին ստացել միայն նախագահներ Ջերալդ Ֆորդն (48%) ու Դոնալդ Թրամփը (42%), վկայում են Washington Post-ի եւ ABC News-ի համատեղ հարցման տվյալները, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն:
Հարցման համաձայն՝ դրա մասնակիցների 52 տոկոսը «միանշանակ» կամ «որոշ չափով» են գնահատել Բայդենի աշխատանքը, որոնցից 90 տոկոսը դեմոկրատներ են, 47 տոկոսը՝ անկախ հարցվողներ եւ 13 տոկոսը՝ հանրապետականներ: Հավանություն չի տվել հարցվածների 42 տոկոսը:
Հարցվածների կեսից ավելին՝ 64 տոկոսը, դրական է գնահատել Բայդենի քաղաքականությանը կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարի ոլորտում, ներկայիս նախագահի տնտեսական քաղաքականությանը հավանություն է տվել հարցվածների 52 տոկոսը: Շատ ավելի քիչ մարդ է դրական արձագանքել Մեքսիկայի հետ սահմանին միգրացիոն ճգնաժամի շուրջ գործողություններին, որոնք հավանություն են ստացել հարցվածների 37 տոկոսի շրջանում:

Рейтинг одобрения президента США Джо Байдена за первые 100 дней президентства составил 52%, с 1945 года этот показатель был ниже только у президентов Джеральда Форда (48%) и Дональда Трампа (42%), следует из совместного опроса Washington Post и ABC News. Передает РИА Новости.
Согласно опросу, 52% респондентов "однозначно" или "в некоторой степени" одобряют работу Байдена, среди них 90% демократов, 47% независимых респондентов и 13% республиканцев. Неодобрительно высказались 42% респондентов.
Больше половины опрошенных, 64%, одобряют политику Байдена в области борьбы с пандемией коронавируса, экономическую политику нынешнего президента одобряют 52% респондентов. Гораздо меньше человек положительно высказались относительно действий в ходе миграционного кризиса на границе с Мексикой, их одобряют всего 37% респондентов.