Ֆլորիդայի իշխանությունները բերման են ենթարկել մի տղամարդու, ով մինի գոլֆի դաշտից ալիգատոր է գողացել, ծեծել եւ փորձել է նետել շենքի տանիքին, հաղորդել է Associated Press-ը՝ վկայակոչելով Daytona Beach Shores հանրային անվտանգության վարչությունը:
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության՝ 32-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է հինգշաբթի վաղ առավոտյան, երբ Daytona Beach Shores-ի ոստիկանության աշխատակիցները նկատել են, թե ինչպես է նա փորձում ալիգատորին նետել բարի տանիքին:
Դրանից հետո սպաները տեսել են, թե ինչպես է տղամարդը բռնել ալիգատորի պոչից, հարվածել նրան շենքի կիսածածկին, շպրտել գետնին եւ երկու անգամ հարվածել:
Ֆլորիդա նահանգի Հոումստեդ քաղաքից բերման ենթարկված տղամարդը մեղադրվում է կենդանուն ապօրինի պահելու եւ դաժան վերաբերմունքի մեջ: Տղամարդը ոստիկանությանը հայտնել է, որ մոտակա մինի գոլֆի դաշտից է գողացել ալիգատորին:

The 32-year-old man was arrested early Thursday when Daytona Beach Shores police officers spotted him attempting to throw the gator onto the roof of a cocktail lounge located just off Highway A1A, according to a police report.
The officers then saw the man take the alligator by its tail, hit it against the awning of the building, throw it to the ground and stomp on it twice, the report said.
The man from Homestead, Florida was taken into custody and charged with possession and injury of an alligator, unarmed burglary of an occupied dwelling, theft and criminal mischief.
The man told officers that he had stolen the gator from an enclosure at a nearby miniature golf course.