Տաջիկստանի եւ Ղրղզստանի սահմանին նոր փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել: Այս մասին հայտնում է «Sputnik Տաջիկստան»-ը՝ վկայակոչելով Իսֆարի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Զուբայդուլո Շոմադովին։
Նշվում է, որ ղրղզական կողմից կրակել են Չորկու բնակավայրի բնակչի տան վրա։ Միաժամանակ, միջադեպի հետեւանքով զոհեր եւ վիրավորներ չկան։ Բիշքեկը դեռ չի մեկնաբանել հայտնված տեղեկությունը։
Ընդ որում, դեկտեմբերի 22-ի նախօրեին Տաջիկստանի եւ Ղրղզստանի սահմանին կրակոցների դեպք է գրանցվել նաեւ Օվչի-Կալաչ գյուղական համայնքի  եւ Լայլակի շփման գոտում:

На границе Таджикистана и Киргизии произошла новая перестрелка. Об этом сообщает Sputnik Таджикистан со ссылкой на пресс-секретаря мэра города Исфара Зубайдулло Шомадова.
Отмечается, что со стороны Киргизии был обстрелян дом жителя населенного пункта Чорку. При этом пострадавших в результате инцидента нет. В Бишкеке пока никак не прокомментировали появившуюся информацию.
При этом накануне, 22 декабря, на границе Таджикистана и Киргизии также был зафиксирован инцидент со стрельбой в зоне соприкосновения сельской общины Овчи-Калача и Лайлакского района.