Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Քոչարյանը օգոստոսի 19-ին հանդիպել է Լիբանանի կրթության եւ բարձրագույն կրթության նախարար Հասան Դիաբի հետ:
Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեսպան Քոչարյանը նորանշանակ նախարարին է փոխանցել Հայաստանի կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի ջերմ ողջույններն ու շնորհավորական նամակը:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են կրթական համատեղ ծրագրերի իրականացման, կրթաթոշակների տրամադրման, դասախոսների եւ ուսանողների փոխանակման, փոխադարձ աջակցության ցուցաբերման հնարավորություններին առնչվող խնդիրներ: Կարեւորվել է բարձրաստիճան պատվիրակությունների փոխայցելությունների եւ իրավական դաշտի ընդլայնման անհրաժեշտությունը:

YEREVAN. - Armenia’s Ambassador to Lebanon Ashot Kocharyan met with Lebanese Education and Higher Education Minister Hassan Diab on Friday.
Kocharyan conveyed Armenian Education Minister Armen Ashotyan’s congratulatory message to Hassan Diab on his appointment to the new post, the press service of Armenian MFA informed Armenian News-NEWS.am.
The sides discussed implementation of joint educational programs, exchange of students and lecturers and issues on mutual assistance. The officials also attached importance to mutual visits and improvement of legal framework.