Telegram Premium-ի օգտատերերն այժմ հնարավորություն ունեն արգելափակել մուտքային ձայնային կամ տեսահաղորդագրությունները, հայտնել են ընկերությունից:
«Պրեմիում օգտագործողները կարգավորումներում նոր հնարավորություն ունեն՝ արգելել զրուցակիցներին ձայնային եւ տեսահաղորդագրություններ ուղարկել։ Նրա օգնությամբ դուք կարող եք ընտրել, թե ով կկարողանա ուղարկել նման հաղորդագրություններ՝ ընտրելով բոլորը, իմ կոնտակտները կամ ոչ ոք տարբերակներից մեկը»,- ասվում է տելեգրամյան հաղորդագրության մեջ։
Telegram-ը պարզաբանում է, որ օգտատերերը կկարողանան բացառություններ սահմանել՝ նշելով առանձին օգտատերերի կամ օգտատերերի խմբեր, որոնք միշտ կկարողանան կամ երբեք չեն կարողանա ձայնային հաղորդագրություններ ուղարկել նրանց։

Пользователи Telegram Premium получили возможность блокировать входящие голосовые или видеосообщения, заявила компания.
«У Premium-пользователей в настройках появилась новая опция: запретить собеседникам отправку голосовых и видеосообщений. С её помощью можно выбрать, кто сможет отправлять такие сообщения: Все, Мои контакты или Никто», - говорится в сообщении Telegram.
Telegram уточняет, что пользователи смогут задать исключения, указав отдельных пользователей или группы пользователей, которые всегда смогут или никогда не смогут отправлять им голосовые сообщения.