Նեպալի արեւմտյան հատվածում հորդառատ անձրեւների հետեւանքով առաջացած սողանքի հետեւանքով առնվազն 14 մարդ է զոհվել, 7 մարդ վիրավորվել է, շաբաթ օրը հայտնել են պաշտոնյաները, քանի որ փրկարարները որոնողական աշխատանքներ էին իրականացնում աղետի վայրում՝ փորձելով գտնել եւս 10 անհետ կորածի, հայտնում է Reuters-ը:
Մայրաքաղաք Կատմանդուից մոտ 450 կիլոմետր դեպի արեւմուտք գտնվող Աչխամ թաղամասում ցեխի տակ թաղված հինգ տների փլատակների տակից փրկարարները մահացածների եւ վիրավորների են դուրս բերել, հայտնել է ոստիկանության ներկայացուցիչ Դեն Բահադուր Կարկին։
Պաշտոնյաները հայտնել են, որ տւոժածները շտապ տեղափոխվել են մոտակա հիվանդանոց:
Ջրհեղեղներ եւ սողանքներՆեպալի բարձրլեռնային շրջաններում  հաճախ են տեղի ունենում, հատկապես՝ հունիսից սեպտեմբեր ընկած ամենամյա մուսոնային անձրեւների ժամանակ։
Այս տարի երկրում ջրհեղեղների եւ սողանքների հետեւանքով առնվազն 48 մարդ է զոհվել, եւս 12-ը, ըստ պաշտոնական տվյալների, անհետ կորած է համարվում։

A landslide triggered by heavy rains killed at least 14 people and injured seven in western Nepal, officials said on Saturday, as rescue workers searched the disaster site to try to find a further 10 missing people, Reuters reported.
Rescuers had pulled the dead and injured from the silt-covered wreckage of five houses buried under mud in Achham district, about 450 km west of the capital city of Kathmandu, said Dan Bahadur Karki, a police spokesperson.
Officials said the injured had been rushed to a nearby hospital.
Flash floods and landslides occur frequently in the mountainous terrain of Nepal, especially during annual monsoon rains between June and September.
At least 48 people have been killed and 12 are missing across the country in flash floods and landslides so far this year, according to official data.