Աղետների ռիսկի նվազեցման եւ կառավարման ազգային խորհրդի (NDRRMC) տվյալներով Ֆիլիպիններում «Նալջի» թայֆունից տուժել է ավելի քան 932 հազար մարդ:
Հրապարակված հաղորդագրության համաձայն՝ զոհվել է 48, վիրավորվել 40 եւ անհետ կորել 22 մարդ։ Միաժամանակ, չհաստատված տեղեկությունների համաձայն, գրանցվել է մահվան 72 դեպք։
Վնասվել է ավելի քան 550 շենք, որոնցից գրեթե 160-ն ամբողջությամբ ավերվել են։ Վնասներ են հասցվել որոշ ենթակառուցվածքային օբյեկտների, մասնավորապես՝ վեց օդանավակայանների եւ 78 ծովային նավահանգիստների։

More than 932,000 people were affected by typhoon Nalgae (Philippine name: Paeng) in the Philippines, according to the National Disaster Risk Reduction and Response Council (NDRRMC).
According to the published report, 48 people were killed, 40 more were wounded and 22 are missing. Earlier, unconfirmed reports said 72 people were killed.
More than 550 buildings were damaged and almost 160 were completely destroyed. Some infrastructure facilities were damaged, in particular six airports and 78 seaports.