Բալկաններում փոթորկոտ քամիներն ու ձնաբքերը անանցանելի հետեւանքներ են ունեցել. Սերբիայում ավելի քան 25 հազար տնային տնտեսություն զրկված է հոսանքից։
Մինչդեռ տապալված ծառերը խաթարել են երթեւեկությունը հարեւան Խորվաթիայում եւ Չեռնոգորիայում:
Խորվաթիայում Ադրիատիկ ծովի ափերի երկայնքով կարմիր տագնապ է հայտարարվել՝ հյուսիսային քամիների պատճառով, որոնց արագությունը ժամում 130 կմ է:
Չեռնոգորիայի ափամերձ Բուդվա քաղաքի իշխանությունները քաղաքացիներին զգուշացրել են մնալ տանը. շաբաթ օրը ուժեղ քամին ավերել է դպրոցի տանիքը, տապալել ծառեր եւ լուսասյուներ, խորտակել զբոսաշրջային նավը եւ խաթարել երթեւեկությունը ափի երկայնքով:
Սերբիայի լեռնային հարավարեւելյան շրջանների ավելի քան 250 կմ տեղական ճանապարհներ փակվել են մինչեւ երկու մետր հասնող ձնահյուսի պատճառով, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները։
Բոսնիայի իշխանություններն արգելել են ծանր բեռնատարների օգտագործումը լեռնային շրջաններում՝ ձյան հոսքերի եւ ճանապարհների մերկասառույցի պատճառով։

Штормовой ветер и снежные бури на Балканах привели к непроходимости дорог: обесточено более 25 000 домохозяйств в Сербии
Между тем упавшие деревья привели к нарушению дорожного движения в соседних Хорватии и Черногории.
В Хорватии в регионах вдоль Адриатического побережья была объявлена красная тревога из-за северных ветров, скорость которых, по оценкам, достигает 130 км в час.
Власти прибрежного города Будва в Черногории предупредили граждан оставаться в помещениях: сильный ветер в субботу разрушил крышу школы, повалил деревья и фонарные столбы, затонул туристический катер, нарушено движение вдоль побережья.
Более 250 км местных дорог в горной юго-восточной Сербии были закрыты из-за снежных заносов, достигающих двух метров, сообщают местные СМИ.
Боснийские власти запретили использование тяжелых грузовиков в горных районах из-за снежных заносов и обледенения дорог.