ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունն ուսումնասիրություն է սկսել «Հոկտեմբերի 27-ի» գործը քննած դատավոր Սամվել Ուզունյանին պատկանող գույքի առնչությամբ։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ հրապարակային ծանուցումների Azdarar.am պաշտոնական կայքում ապրիլի 14-ին արված հրապարակումից։
«Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով ծանուցում եմ, որ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում Ձեզ պատկանող գույքի առնչությամբ իրականացվում է ուսումնասիրություն, որի արդյունքում կազմվել է ամփոփագիր»,- նշված է ծանուցման մեջ:
Դատախազությունից նաև տեղեկացրել են, որ Ուզունյանն իրավունք ունի «սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն (ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պ. 50)՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում, ինչպես նաև հայտարարագիր՝ համաձայն ՀՀ կառավարության 2020թ. դեկտեմբերի 10-ի N 2044 Ն որոշման»:
«Միաժամանակ, հայտնում եմ, որ ներկայանալ անհրաժեշտ է ապրիլի 25 ին՝ ժամը 11:00-ին, իսկ նշված օրը և ժամին ներկայանալու անհնարինության դեպքում հարկավոր է օրը և ժամը համաձայնեցնելու նպատակով նախապես զանգահարել 010-311-219 հեռախոսահամարին»,- ասված է ծանուցման մեջ:

Управление по делам конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА начало расследование в отношении имущества судьи Самвела Узуняна. Об этом сообщает Azdarar.am.
Напомним, что именно судья Узунян рассматривал уголовное дело о теракте в парламенте Армении 27 октября 1999 г.
«Руководствуясь статьями 16 и 17 закона «О конфискации имущества незаконного происхождения», уведомляю, что в управлении по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА в отношении принадлежащего Вам имущества проводится исследование, в результате которого составлено заключение», - говорится в уведомлении.
В прокуратуре также сообщили, что Узунян имеет право «в течение месяца с момента получения данного уведомления явиться в управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА (Ереван, пр. Тиграна Меца, 50) ознакомиться с материалами дела, представить позицию, а также декларацию согласно постановлению правительства РА N 2044 Ն от 10 декабря 2020 г».
«Одновременно сообщаю, что явиться необходимо 25 апреля, в 11:00, а в случае невозможности явиться в указанный день и время, с целью согласования дня и времени необходимо заранее позвонить по номеру 010-311-219», - говорится в уведомлении.