2022 թվականի արդյունքներով ԱՄՆ-ի հետ Հայաստանի ապրանքաշրջանառությունը կազմել է շուրջ 465 մլն դոլար, ինչը 2,2 անգամ ավելի է նախորդ տարվա ցուցանիշներից։ Այս մասին նշված է «2022 թվականին Հայաստանի կառավարության (2021-2026թթ.) ծրագրի իրականացման ընթացքի եւ արդյունքների մասին» զեկույցում։ «2021 թվականին այս ցուցանիշը կազմել է 207 միլիոն դոլար»,- նշվում է զեկույցում։
Միաժամանակ Հայաստանի եւ Եվրամիության անդամ երկրների միջեւ ապրանքաշրջանառությունը նախորդ տարվա համեմատ աճել է 43,8 տոկոսով՝ հասնելով ռեկորդային ցուցանիշի՝ գրեթե 2 մլրդ եվրոյի։ Հայաստանից ԵՄ երկրներ արտահանումը 2021 թվականի համեմատ աճել է 17,8 տոկոսով։
Օրինակ՝ Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ ապրանքաշրջանառությունը 2022 թվականին կազմել է 122,5 մլն դոլար՝ նախորդ տարվա համեմատ աճելով մոտ 30 տոկոսով։

According to the results of 2022, Armenia's trade with the US amounted to around $465 million, which is 2.2 times more than the indicators of the previous year. This is noted in the report on the implementation and results of the 2022 program of the 2021-2026 program of the Armenian government.
"In 2021, this figure was 207 million dollars," the report added.
At the same time, the trade between Armenia and the European Union member countries increased by 43.8 percent compared to the previous year, reaching a record figure of almost €2 billion. And exports from Armenia to EU countries increased by 17.8 percent compared to 2021.
For example, the trade between Armenia and France amounted to $122.5 million in 2022, increasing by about 30 percent compared to the previous year.