Ուժային հաջող գործողություն է իրականացվել Աստանայի «Կասպի բանկի» շենքում։ Բոլոր պատանդներն ազատ են արձակվել։ Այս մասին տեղեկացնում է Ղազախստանի ոստիկանությունը։
«Պատանդներն ազատ են արձակվել ոստիկանության գրոհից հետո։ Բոլոր աշխատակիցները դուրս են բերվել։ Հարձակվողը վնասազերծված է։ Բուժաշխատողները բոլորին ստուգման են ենթարկել։ Պատանդներից ոչ մեկը եւ ոչ էլ հարձակվողը չեն տուժել։ Հարձակվողի հետ բանակցությունները վարել է նախարար Մ․ Ահմետժանովը։ Նա նաեւ ղեկավարում էր ուժային գործողությունը», նշված է հաղորդագրությունում։
Ինչպես տեղեկացնում է «Կոմերսանտը», մինչեւ այս սոցցանցերում հայտնվել էին տեղեկություններ, որ հարփակվողը 30-ամյա տղամարդ է։ Նա պատանդ էր վերցրել 7 աղջկա եւ մեկ պահնորդի։

A successful special operation was carried out in the Kaspi Bank building in Astana, all hostages have been released, Kazakhstan police reports.
“I would like to express my gratitude to the police officers, the leadership of the Ministry of Internal Affairs and others who participated in the release of the hostages at the Kaspi bank branch. Thanks to their well-coordinated and prompt actions, we managed to neutralize the captor.
The hostages were not injured. They were examined by medics,” Astana Mayor Zhenis Kassymbek wrote on Facebook.